Posjet predškolaca
Autor: Liza Majačić, 19. 4. 2024.

U ponedjeljak, 16. travnja, posjetili su nas naši budući prvašići.

Puni doživljaja nakon vožnje autobusom, 20ak predškolaca zajedno sa svojim odgojiteljicama i stručnom službom DV Maslačak, stigli su pred OŠ Mate Lovraka.
Veseli i radoznali, najprije su razgledali školu i njezine najvažnije prostorije. U kuhinji su saznali sadrži li školski jelovnik njihova omiljena vrtićka jela, upoznali su školsku psihologinju, a u školskoj dvorani su ih dočekali sadašnji prvašići koji su im ispričali što im se u školi najviše sviđa. Zatim su se smjestili u svojoj budućoj učionici gdje su upoznali učiteljicu Ivanu Juzbašić. Predstavili su se, postavljali pitanja njezinoj sadašnjoj generaciji i družili se.
Na kraju su posjetili školsku knjižnicu gdje su se počastili keksima i sokovima, ali i rješavali prigodne zadatke. Dobili su simboličan poklon koji će ih sjećati na njihov prvi susret sa školom, a zatim su sretni i ispunjeni krenuli autobusom na ručak u vrtić. (fotogalerija)