Ukupno: 111932
Međuopćinski LiDraNo
Autor: Stjepan Lešić, 1. 3. 2012.

Naša je škola bila domaćin Međuopćinskog LiDraNa za scenski izraz 27.1. i literarno –novinarski  30.1. 2012.

Koliko smo bili uspješni u organizaciji, svjedoči i pohvalnica predsjednice povjerenstva za scenski dio.

U scenskom dijelu sudjelovalo je preko 50 učenika iz škola županjskoga kraja i oko 10 mentora.

Nastupi su bili u dvorani Kina ''Kristal – Sladorana'', a okrugli stol u školi.

Za vrijeme prosudbe povjerenstva, za učenike je organiziran posjet Zavičajnom muzeju                        '' Stjepan Gruber'', što je svima bilo izuzetno iznenađenje, a uklopilo se i u  ,, Noć muzeja'' na razini RH.

Naši su učenici dostojno predstavili školu s pojedinačnim i skupnom izvedbom.

Na Županijsku razinu plasirala se iz naše škole Ivana Rošić iz 8.b.

U ponedjeljak, 30.1. održan je Međuopćinski LiDraNo za literarne i novinarske ostvaraje.

Prosudbeno povjerenstvo iz Vinkovaca pregledalo je preko 30 radova osnovnih i srednjih škola, te radijske emisije, video uratke i školske listove.

Okrugli stol i  prezentacija održani su u školskoj knjižnici, a naši su učenici pripremili i kratki program između pojedinih izraza.

Iz naše škole na županijski LiDraNo plasirali su se Dora  Jurić 8.b  za literarni rad Ferguson u šljiviku, Mihael Nikolić 6.a za novinarski rad Zemlja nije sama, radijska emisija Europa i mi autorica Andreje Nikoloso iz 8.b i Ivane Džinić iz 6.a, radioigra Mrki i Sivka  autorica Ivane Džinić iz 6.a Doroteje Nikoloso iz 8.b.

Oni su bili i na Županijskom LiDraNu  u Vukovaru 25. 2. 2012. i predloženi su za državnu razinu.

LoBi, učenički list na županijskoj razini predstavljali su Božidar Kelava iz 8.b i i Ivana Džinić 6.a, ali list nije napravljen u digitalnom obliku kakav propisuje AZOO, što nismo mogli ni znati, jer smo list radili prije objavljenih pravila. Zapažen je na županijskoj razini kao najopsežniji i najsadržajniji.