LUTKARSKO PROLJEĆE
Autor: Monika Nikolić, 19. 3. 2013.

Lutkarsko proljeće manifestacija je u kojoj i naši  učenici imaju priliku pogledati brojne predstave za djecu.

Učenici naše škole vesele se što će ove godine moći pogledati četiri predstave od 18. do 21. ožujka 2013. godine.

U kinu Mladost, predstave  za našu školu su u 10.30 , a cijena ulaznica za sve predstave je 30 kuna.

Vukovarsko lutkarsko proljeće i Lutkarsko proljeće   manifestacija je hrvatskog lutkarstva koja se svake godine,  prije Uskrsa, održava u gradovima i mjestima Vukovarsko –srijemske županije.

Ove godine održat će se  97 predstava u gradovima i općinama Vukovarsko-srijemske županiji i u Orašju (BiH),(Vukovar, Vinkovci, Župnja, Ilok, Lovas, Mikanovci, Ivankovo, Nuštar, Bošnjaci, Babina Greda, Drenovci (Posavski Podgajci, Račinovci), Slakovci i Orašje)

Svaka općina ima po 4 predstave, jedino u Slakovcima ima dvije predstave. Sve predstave poklanjaju općine najmlađima za Uskrs.

To je razlog i velike posjećenosti koja varira između 20.000 do 25.000 gledatelja na Lutkarskom proljeću.

Lutkarsko proljeće nastalo je 1996. godine i traje već 18 godina. Od 1999. godine,povratkom u Vukovar,postaje Vukovarsko lutkarsko proljeće. Pomažu ga  pokrovitelju: Vukovarsko-srijemska županija,.Ministarstvo kulture RH, te gradovi: Vukovar i Zagreb.