Ukupno: 111954
Sveta misa za početak nove školske i vjeronaučne godine
Autor: Ljubica Korov, 27. 9. 2013.

U nedjelju, 15. rujna 2013. u našoj župi sv. Nikole Tavelića održana je Sveta misa povodom početka nove školske i vjeronaučne godine.

U nedejelju, 15. rujna 2013. godine u našoj župi sv. Nikole Tavelića održana je Sveta misa povodom početka nove školske i vjeronaučne godine.

Euharistijsko slavlje počelo je u 830 sati, predvođeno župnikom vlč. Markom Peulićem. U prepunoj crkvi nazočili su: učenici, vjeroučitelji, ravnatelj, učitelji, stručni suradnici, tehničko osoblje i ostali  vjernici. Molili smo za Božji blagoslov, da nas prati tijekom nove školske i vjeronaučne godine. Zahvalili smo na darovima, ne zaboravimo, da je svaki novi dan Božji dar!

Svećenik je blagoslovio svijeću, Bibliju, udžbenik, školsku torbu, imenik i dnevnik, školsko zvono, vino, vodu i hostije.

Poželio je puno uspjeha u prenošenju znanja, a i da svi odgovorni za odgoj i obrazovanje djece budu uzor u prihvaćanju ljudskih vrednota. Učenicima je naglasio, da je početak nove školske i vjeronaučne godine i za njih izazov, da uspješno rješavaju školske zadaće, da ne zaborave na pomoć slabijima, da vole druge i budu voljeni.

Pošli smo u miru!

Ljubica Korov, dipl. knjižničar