IZLET 4.-ih RAZREDA U KOPAČKI RIT I ZOOLOŠKI VRT OSIJEK
Autor: Ana Kopić, 17. 6. 2016.

Dana 10.6.2016. učenici četvrtih razreda naše škole i njihove učiteljice krenuli su na  jednodnevni  izlet u Osijek i Kopački rit. Djeca su u velikom iščekivanju novih doživljaja nestrpljivo čekala dolazak u ovaj predivni i jedinstveni Park prirode. Po dolasku učenici su poslušali predavanje i pogledali poučni film o svim prirodnim ljepotama ovog poplavnog područja  te životu brojnih životinjskih vrsta (jelena, divljih svinja, čaplji, roda, labudova, kornjača, žaba…)  koje su ovdje pronašle svoj savršeni  dom.

Zanimljivo je bilo i u Interpretacijskom centru gdje su mogli čuti  glasanja raznih životinja, poigrati se interaktivnom kartom, plivati kao vidre ili istraživati dalekozorom, ali i u suvenirnici gdje je bilo jako teško odlučiti se za najljepšu uspomenu na Kopački rit. No, ono najbolje tek je slijedilo- šetnja novom drvenom šetnicom  preko jezera  te razgledavanje posebnog zoo-rezervata brodićem ostat će svima u lijepom sjećanju, a puno toga  ostat će trajno zabilježeno i na našim fotografijama.

Poseban doživljaj za sve bio je i posjet zoološkom vrtu gdje nas je u restoranu dočekao ukusan ručak i lijepo uređeno dječje igralište koje nudi obilje zabave. Sve što je lijepo kratko traje, a nama je za kraj ovog putovanja ostala još jedna lijepa avantura, posjet zoo vrtu. Bilo je uzbudljivo upoznati i biti tako blizu mnogim životinjama  koje smo do sada vidjeli samo na slikama, a mnoge su i nas i nasmijale svojim čudnim izgledom, glasanjem i ponašanjem. Već pomalo umorni ali oduševljeni  viđenim i puni dojmova,  teška srca  napustili smo Zoo vrt i u kasnim poslijepodnevnim satima  uputili se kućama da što prije podijelimo svoje iskustvo sa našim roditeljima i prijateljima.

fotografije se mogu vidjeti na linku:

Učiteljice: Danijela Šarčević, Ljiljana Zovkić i Ivana Kristić