Ukupno: 111943
Natjecanje mladih Crvenog križa
Autor: Marijan Oršolić, 16. 3. 2018.

Natjecanje mladih Crvenog križa

I ove godine, 10. ožujka,  Osnovna škola Mate Lovraka sudjelovala je u natjecanju  mladih Hrvatskog crvenog križa. Natjecanje, dvadeset i drugo po redu, održano je u prostorima naše škole.

Natjecanje je održano provjerom znanja o međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskog Crvenog križa,  međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima  te provjerom vještina pružanja prve pomoći.
   Sudjelovalo je 10 ekipa podmlatka Crvenog križa (učenici osnovnih škola)  i 3 ekipe mladih Crvenog križa (učenici srednjih škola).

U konkurenciji podmlatka prvo mjesto osvojila je ekipa OŠ Mate Lovraka Županja. Za osvojeno prvo mjesto učenici su dobili pehar i  ono što njih najviše veseli - desetodnevno besplatno ljetovanje u Rogoznici. Drugo mjesto osvojila je ekipa OŠ „Gradište“ iz Gradišta, a treće mjesto  ekipa OŠ „M.Stojanović“, Babina Greda

U konkurenciji mladeži prvo mjesto osvojila je ekipa Gimanzije Županja, drugo mjesto ekipa Obrtničko industrijske škole Županja i treće mjesto osvojila je ekipa Tehničke škole Županja

Prvoplasirane ekipe osnovnih i srednjih škola predstavljat će Gradsko društvo Crvenog križa Županja na  Međužupanijskom natjecanju Vukovarsko-srijemske, Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije, koje će se održati 14.travnja 2018.godine u Iloku.

Za prvo mjesto naše škole zaslužni su učenici koji su se natjecali: Lara Batarilović, Marija Lovrinović, Tea Damjanović, Matea Branković, Sven Vašarhelji i Noemi Mandić. Pripremale su ih mentorice: Anica Kljajić i Đurđica Lovrinović.

foto:http://os-mlovraka-zu.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=156

Đurđica Lovrinović, prof.