Promocija slikovnice Priča o jednoj lopti
Autor: Angela Lučić, 16. 2. 2023.

Svi znamo da 14. veljače obilježavamo dan zaljubljenih ili Valentinovo. Manje je poznato da je to i Dan darivanja knjiga. Povodom toga dana, Zavičajni muzej Stjepana Grubera, Županja, organizirao je promociju slikovnice Priča o jednoj lopti.

Na promociji nam je muzejska kustosica Marta Huber (autorica slikovnice) objasnila kako je slikovnica nastala i o čemu nam govori. To je priča o šokačkoj lady, Englezima, hrastovima, taninu, lopti, nogometu i tenisu. Slikovnicu je ilustrirao akademski slikar Mislav Lešić – Đurakov.

Svatko od prisutnih je na poklon dobio slikovnicu. Učenici 3. razreda su prisustvovali ovoj promociji, uživali u razgovoru, pripremljenim kiflicama i poklonjenoj slikovnici.

Kako im je bilo pogledajte u fotogaleriji

Tekst: Ivana Juzbašić