Natjecanje podmlatka Crvenog križa
Autor: Angela Lučić, 7. 3. 2023.

U našoj školi je u subotu 4. ožujka održano natjecanje podmlatka i mladeži Crvenog križa, nakon poduge stanke zbog corona virusa. Posljednje natjecanje održano je u ožujku 2020. također u našoj školi.

Na natjecanju je sudjelovalo 6 ekipa podmlatka i 2 ekipe mladeži Crvenog križa. Nakon prijava ekipa i izvlačenja rednih brojeva otvoreno je natjecanje pozdravnim govorom predstavnika Crvenog križa, ravnatelja Marijana Oršolića te su učenice naše škole izvele prigodni program.

Našu ekipu predstavljali su sljedeći učenici: Mihael Mešin 7.a kao vođa, zatim Nika Šimunović 7.a, Melani Smolčić 7.b, Ena Vidović 7.b, Una Džaja 7.a i Zara Džaja 7.a. Učenici su imali provjere znanja iz povijesti svjetskog i hrvatskog Crvenog križa, poznavanja prava djeteta i konvencije, pisanu provjeru znanja iz prve pomoći te praktičnu provjeru znanja iz pružanja prve pomoći.

Natjecateljima su bila najzanimljivija tkz. radilišta na kojima su učenici naše škole glumili ozljeđene osobe. Šminkeri su vjerno prikazali razne ozljede kao npr. strano tijelo u dlanu, krvarenje iz potkoljenice, besvjesna stanja itd. Po završetku natjecanja svi su otišli na ručak, te su objavljeni konačni rezultati.

Ekipa naše škole pod nazivom „Šećeri” zauzela je treće mjesto. Bili su pomalo razočarani, jer pobjednici odlaze na ljetovanje u Rogoznicu, ali svejedno su čestitali pobjedničkoj ekipi iz Štitara i nastavili druženje.

„Šećeri” su osvojili pehar koji će krasiti vitrine naše škole, a možete ga vidjeti i u fotogaleriji.

Tekst: voditeljica i mentorica ekipe Anica Kljajić