Sveti Niko prođe, Božić dođe!
Autor: Ljubica Korov, 23. 12. 2014.

Raspjevana mladost, najveća je radost!

Stižu nezaboravni božićni i novogodišnji blagdani, koji donose osobnu i obiteljsku sreću,  radost, veselje, mir, blagostanje...

Ukrašeni su domovi, škole, vrtići, sela gradovi. Pripremaju se Božićne i Novogodišnje priredbe.

Naša škola u dvorani Kristal , također, je pripramila kratku, ali bogatu Božićnu i Novogodišnju priredbu. Sudjelovali su učenici nižih razreda sa svojim učiteljicama: M. Galović Ahmagić, I. Juzbašić, Z. Dominković, M. Rajković, I. Krištić i Lj. Zovkić, te članovi pjevačkoga zbora s voditeljicom M. Knežević Baračević.

Estetski uredila K. Matić Benčik. Tehnička potpora: S. Lešić, Ž. Vrabec, i D. Matić. Konferansa R. Matić

Okupljenima dolazeće blagdane čestitao je ravnatelj Marijan Oršolić. Poželio im je puno zdravlja, sreće, radosti, obiteljske topline..., ali najviše druženja sa svojom djecom.

Božić dolazi, sigurno razmišljate kako obradovati i usrećiti Vašu djecu, što im staviti pod bor ? Što god to bilo obradovat' će se, ali najveći dar za njih je Vaše vrijeme, Vaše vrijeme samo za njh. Družite se, igrajte se , radite zajedno. Djeca će osjetiti da Vas zanimaju njihove zgode i nezgode, osjećat' će se voljeno, prihvaćeno, cijenjeno, sigurno a to im sada najviše treba. To će im donijeti unutarnji mir i neće podleći štetnim podražajima koji bi ih odveli u krivom smjeru. Ne zaboravite, djeca su ipak djeca. I ako dobre vile postoje sve želje ne mogu se ostvariti, ali topla i podržavajuća atmosfera u kojoj je dijete prihvaćeno, voljeno, usmjeravanjem i podučavanjem stvara se poticajno okruženje u kojem dijete uz pomoć pokušaja i promašaja, korak po korak dolazi do rješenja.

Nakon ugodnog, zanimljivog i oku dopadljivog druženja pošli su u miru s poznatim  stihovima na usnama:

Najveća je moja sreća                                                                                                                         kad božićna blista svijeća

s kuglicama na granama,                                                                                                                 usred svakog doma stana.

*** Tko kaže da za blagdane ne treba matematika ?! smiley

Tata je za Badnjak kupio ribu. Rep ribe ima 2 kg, a glava onoliko koliko rep i pola trupa. Masa trupa jednaka je masi glave i repa zajedno. Kolika je masa ribe?  wink

***   U prilogu možete pogledati fotografije !

Ljubica Korov

Bozic_2014.rar (1.75 MB)