Humanitarna akcija prodaje kolača!
Autor: Antun Oršolić, 9. 3. 2016.

Akciju su predložili učenici osmih razreda predvođeni Dorom Prgomet, koji su osjetili potrebu pomoći teško oboljelom učeniku Obrtničko-industrijske škole u Županji, mladom Vrbanjcu Dini Juriću Šestiću.

Dino Jurić Šestić iz Vrbanje ima izuzetno rijetki oblik encefalitisa. A jedini je koji ga ima u toj dobi. Dino naime ima 17 godina i već 14 mjeseci potpuno je prikovan za krevet u zagrebačkoj klinci Fran Mihaljević. A samo koji dan prije nego što će ga bolest oboriti, bio je perspektivan sportaš i ponos svojih roditelja - stoji na stranicama TV kuće RTL.

Nismo jedini koji su se uključili u ovu akciju za spas jednog mladog života iz naše okolice. Za njega su već slične akcije radili mnogi sportski kolektivi poput Katoličke malonogometne lige regije Županja, ŽNK Zrinski Bošnjaci i drugi. Akciju podržava i nastavnički kolektiv njegove škole:

"Cijeli kolektiv Obrtničko-industrijske škole Županja svaki mjesec odvaja od plaće, nešto sredstava i evo već treći mjesec plaćamo im stan i režije, da im malo pomognemo, iako oni to zaista vrlo teško prihvaćaju, ali bolest ne pita", rekla je Dinina razrednica Branka Budinski za RTL.

IBAN (broj računa) na koji možete uplatiti donaciju je: HR9524850033200136733